УОКМС Мукачівської міської ради
Понеділок, 30.01.2023, 15:52
Вітаю Вас Гість | RSS
 Управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради
Головна Каталог файлів Реєстрація Вхід
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО НАС
РОБОТА ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
ВИХОВНА РОБОТА
ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІ

ВАША ДИТИНА – ПЕРШОКЛАСНИК. ЧИ ГОТОВА ВОНА ДО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ?
19.09.2012, 14:25


Перше вересня – початок навчального року. В житті першокласника відбуваються зміни: усе підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам. До важливих змін можна віднести те, що пов’язано з характером спілкування з оточуючими людьми. Центральною фігурою стає вчитель, який виступає авторитетом. Дедалі більшого значення в житті першокласника набувають друзі, однолітки.

Ми сподіваємося, що початок шкільного життя стане щасливим для першокласників. А чи готові наші діти до школи? Не тільки фізично, а й емоційно, психологічно? Чи завжди школа стає для них тим домом, у якому вони раді опинитися? Як обрати школу, вчителя? Чи варто водити малечу на підготовчі курси до школи? Відповіді на ці питання допоможуть батькам першокласників прийняти вірне та виважене рішення.
Педагогам теж потрібно мати уявлення не лише про систему знань, умінь та навичок, з якими діти прийшли до школи, їх очікування, бажання, наміри, переваги, уявлення про самих себе, але і про очікування та проблеми батьків. Згідно листа Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 18.07.12 року № 1/9-513 з 1 по 31 серпня проведено Всеукраїнське Інтернет-опитування батьків майбутніх першокласників.
Психологічною службою управління освіти Мукачівського міськвиконкому з метою вивчення проблем, що виникають у батьків першокласників, було проведено соціологічне дослідження і у загальноосвітніх закладах міста.
Анкетуванням охоплено 895 батьків.
В результаті опитування виявлено, що :

- більшість першокласників здобули дошкільну освіту в дошкільних навчальних закладах, лише 4% були на домашньому навчанні;

- 86% батьків запрошувалися на заняття у навчальні заклади;

- більшість батьків відвідували класи в закладах, у яких планували навчати дітей;

- усі батьки познайомилися з першою вчителькою, до того, як привели дитину до школи;

- на розсуд батьків першокласників перша вчителька повинна бути насамперед досвідченою (72%), турботливою (67%), привітною (46%), вимогливою (42%); красивою (19%), молодою (15%), доброю (12%);

- 80% батьків переконані, що їх діти готові до навчання в школі;

- усі діти мають бажання йти до школи;

- 75% батьків зацікавлені у створенні шкіл повного дня;

- не виникало проблем з прийомом до школи у 80% батьків, хоча 20% батьків такі проблеми відмітили;

- більшість батьків обираючи школу, враховували:
- особистість вчителя (за рекомендацією інших батьків) - 35%,
- престиж закладу - 30%,
- розташування закладу поряд із будинком - 30%;

- 90% батьків мають позитивні враження щодо школи, де буде навчатися дитина.

Як виявилося, більшість батьків тривожить як готовність дитини до школи, так і процес його адаптації у навчальному закладі. Пристосування дитини до школи відбувається не одразу. Не день і не тиждень потрібно для того, щоб звикнути до школи. Це досить тривалий процес. Враховуючи побажання та пропозиції батьків, було вирішено поставити спеціальну парту для батьків. Кожен зможе прийти на урок і подивитися, як поводиться і працює дитина в школі. Хоча лише 67% батьків володіють цією інформацією.
Безумовно, першокласники, що відвідували дошкільні начальні заклади, значно легше адаптуються до школи, ніж ті діти, які перебували вдома. Зі вступом дитини до першого класу в батьків з'являється новий статус – батьки першокласника, а відповідно й ті проблеми, що вирішують батьки спільно з дитиною, і її радощі сприймаються спільно. Стосунки з батьками, склад сім'ї та взаємини між її членами мають значний вплив на учня.
Отже, підтримка вашої дитини, зацікавленість її справами і турботами, першими досягненнями і труднощами допоможуть першокласникові підтвердити значущість свого нового положення і діяльності.
Категорія: На допомогу батькам першокласників | Додав: Fvlad9920
Переглядів: 1240 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради