До Дня захисту дітей 1 червня 2011 року на стадіоні СОКу ДЮСШ м.Мукачева відбулися ХІІ Малі Олімпійські ігри, учасниками яких стали 25 команд в складі 6 чоловік з 22 дошкільних навчальних закладів, 2 навчально-виховних комплексів та 1 дитячого будинку нашого міста. Загальна кількість дітей, що взяли участь у змаганнях 150 чол. На святі також були присутніми художні колективи з ДНЗ № 30 (танок "Твіст”); ДНЗ № 23 (танок "Рок-н-ролл”); ДНЗ № 29 (танок "Танец сладкоежек”); ДНЗ № 6 (танок "Киці-кицюні”), які своїми запальними танцями вітали учасників змагань. Команди-учасниці змагалися у стрибках у довжину, метанні м’яча на дальність та з естафетного бігу.Найкращі результати зі стрибків у довжину продемонстрували: І місце – Чізмар Сергій (вихованець ДНЗ № 8); ІІ місце – Акінін Максим (вихованець ДНЗ № 16); ІІІ місце – Кобзистий Глеб (вихованець ДНЗ № 18).
У змаганнях з метання м’яча на дальність найкращими виявилися: І місце – Чейм Сергій (вихованець ДНЗ № 28); ІІ місце – Товт Крістіан (вихованець ДБ "Дивосвіт”); ІІІ місце – Мідянчик Едуард (вихованець ДНЗ № 7), Чізмар Сергій (вихованець ДНЗ № 8). У змаганнях з естафетного бігу з найкращими результатами перемогли такі команди: І місце – команда ДНЗ № 34; ІІ місце – команда НВК «Гармонія»; ІІІ місце – команда ДНЗ № 20. Головними переможцями ХІІ Малих Олімпійських ігор стали: І місце – ДНЗ № 34 ІІ місце –ДНЗ № 17 ІІІ місце – ДНЗ № 11.
Проведення відбіркового туру міського огляду дитячої творчості | 5 та 6 травня 2011 року у міському Будинку школярів відбувся відбірковий тур міського огляду-конкурсу дитячої творчості серед вихованців дошкільних навчальних закладів. Дошкільнята з усіх садків міста демонстрували свої таланти з вокального співу, в декламаторському мистецтві та хореографії. Оцінювали виступи дітей: - Ткач Олена Дмитрівна – методист Будинку школярів, керівник зразкового хореографічного колективу "Сузір'я”; - Власенко Наталія Вікторівна – керівник студії естрадної пісні "Аккорд”; - Понго Людмила Євгенівна – головний спеціаліст управління освіти Мукачівського міськвиконкому. Кращі художні номери всі бажаючі матимуть змогу побачити на гала-концерті художніх колективів ДНЗ, присвяченому Дням міста.
Про засідання міського методичного об'єднання вихователів ІІ молодших груп | 27 квітня 2011 року у дошкільному підрозділі навчально-виховного комплексу "Гармонія” (заступник директора – Пустомитенко В.Р., вихователь-методист – Кеварі-Попик С.М.) відбулося засідання методичного об'єднання вихователів ІІ молодших груп на тему: "Організація життєдіяльності дошкільників у вечірні години за сферою "Природа” (керівник МО Гермаєва Н.Ф.) Учасники засідання з допомогою презентації мали можливість ознайомитись з напрямками роботи НВК "Гармонія”, переглянути великодню виставку дитячих робіт та цікавої наочності, різні види роботи з малюками, об¢єднані загальною темою "Весна-красна”, організовані вихователями закладу Балог С.В. та Лук'яненко Л.В.
На засіданні були присутні керівники та вихователі з дошкільних закладів міста, які охоче поділилися своїми враженнями від побаченого та власними напрацюваннями з даної теми.
Про семінар-практикум для практичних психологів ДНЗ
|
28 квітня 2011 року у дошкільному навчальному закладі № 18 (керівник – Синетар М.В.; вихователь-методист – Кожан Я.В.) відбувся семінар-практикум для практичних психологів дошкільних закладів міста. Психолог ДНЗ № 18 Загородська В.І. запропонувала увазі колег перегляд семінару-практикуму для педпрацівників на тему: "Психологічне здоров’я дошкільників” за таким планом:
1. Вправа "Імена”
2. Вступне слово психолога
3. Словникова робота
4. Ділова гра "Настрій”
5. Створення портрету психологічно здорової дитини
6. Вправи психологічного розвантаження
7. Розв’язування психологічного кросворду
8. Розігрування дітьми сценки "Чотири чесноти”. Обговорення сценки
9. Пам’ятка афоризмів
10. Вправа "Подяка”
По закінченні перегляду практичного заходу Загородська В.І. охоче поділилася власним досвідом роботи у даному напрямку з педколективом та вихованцями закладу.
Про засідання методичного об'єднання музичних керівників |
29 квітня 2011 року у дошкільному закладі № 8 (керівник – Чулей М.В., вихователь-методист – Хомин Є.О.) відбулося ІІ-е у цьому навчальному році засідання методичного об¢єднання музичних керівників на тему: "Організація та проведення Днів мистецтва у дошкільному закладі” (керівник МО Сидняк А.А.) Музичні керівники Солодухіна І.Ф. та Деменко О.А. запропонували увазі колег міста цікаве музичне свято-дійство на тему: "Сузір¢я мистецтв”, під час якого вихованці дошкільного закладу виконували пісні, танці, гралися у народну музично-рухливу гру "Іде, іде дід, дід” та вправлялися у грі на музичних інструментах, у театралізованій діяльності (показі лялькової вистави за мотивами казки "Теремок” на сучасний лад).
До активної участі у дійстві долучилися студенти педагогічного факультету Мукачівського державного університету, взявши на себе виконання дорослих ролей різних видів та жанрів мистецтва. На засіданні були також присутні викладачі кафедри співу, диригування та музично-теоретичних дисциплін МДУ: - Сабов Л.Д., викладач вокалу; - Єрко О.К., викладач диригування; - Хомин М.Я., асистент кафедри. Вони охоче поділилися власними враженнями від побаченого.
Про проведення науково-методичного семінару |
14 квітня 2011 року на базі дошкільного навчального закладу № 5 відбувся спільний з викладачами Мукачівського державного університету науково-методичний семінар "Проблеми дошкільної освіти у процесі впровадження Базової програми виховання та розвитку дитини "Я у Світі”. Символічним гаслом даного заходу послужили слова відомого чеського педагога Януша Корчака – "Реформи в житті дорослих слід починати в душах дітей”. План роботи семінару 08.00-08.45 Зустріч із завідувачем ДНЗ № 5, ознайомлення з приміщеннями дошкільного закладу
09.00-09.30 Перегляд заняття в І молодшій групі на тему "Ігри з водою та піском” (вихователь Ільницька Н.М.)
09.35-10.15 Перегляд контрольного комплексного заняття в середній групі (вихователь Волкова Л.О.)
10.30-12.00 Засідання за круглим столом 1. Пинзеник О.М., ст. викл. кафедри педагогіки та методики дошкільної освіти. "Реалізація завдань Базової програми "Я у Світі” у процесі підготовки спеціалістів дошкільної освіти” 2. Пермінова Л.А., канд. пед. наук, проф., завідувач кафедри педагогіки та методики дошкільної освіти. "Використання інноваційних освітніх технологій у процесі організації навчально-виховного процесу дошкільного закладу” 3. Михайлова К.В., ст. викл. кафедри педагогіки та методики дошкільної освіти. "Використання ігрових методів та прийомів у процесі розвитку пізнавальної активності дітей раннього віку” 4. Катрич М.М., завідувач ДНЗ № 5. "Спільна робота ДНЗ і сім'ї у формуванні життєвої компетентності дитини” 5. Соколова Н.О., вихователь-методист ДНЗ № 5. "З досвіду роботи впровадження Базової програми "Я у Світі” у навчально-виховному процесі ДНЗ № 5” 6. Русин Н.М., ст. викл. кафедри педагогіки та методики дошкільної освіти. "Умови створення розвивального життєвого простору в ДНЗ”
Про засідання методичного об' єднання вихователів груп раннього віку |
14 квітня 2011 року у дошкільному навчальному закладі № 11 (керівник закладу – Гавришко Н.К.) відбулося засідання методичного об¢єднання вихователів І молодших груп за темою: "Організація життєдіяльності молодших дошкільників у другу половину дня за сферою "Люди” (керівник МО Хомин Є.О.)
Вихователь закладу – Конкус Л.І. продемонструвала колегам різноманітні види роботи з малюками за темою дня "Привітаємо іменинників” Педагог у доступній для малят формі розширювала їхні знання про відмінність між хлопчиками та дівчатками, про характерні відмінності в манерах одягатися, вправляла дітей у називанні предметів одягу, кольорів; залучила дітей до процесу виготовлення подарунків для іменинників (намистинок і машинок). Насамкінець вихователь запропонувала малятам погратися в ігри на розвиток дрібної моторики рук (ігри з прищіпками) та заспівати пісеньку "Коровай”.
Присутні на засіданні методичного об¢єднання педагоги також отримали методичні настанови і поради від керівника МО щодо планування різних видів діяльності з наймолодшими дошкільнятами за сферою життєдіяльності "Люди”.
Про засідання методичного об'єднання вихователів середніх груп |
12 квітня 2011 року у дитячому будинку "Дивосвіт” (керівник – Лендел М.В., вихователь-методист – Пуга Н.В.) відбулося засідання методичного об'єднання вихователів середніх груп на тему: "Організація життєдіяльності дошкільників у вечірні години за сферою "Культура” (керівник МО Соколова Н.О.) Вихователь середньої групи Скиталінська О.В. запропонувала колегам міста переглянути різні види робіт з дошкільниками, які мають місце під час організації вечірніх годин, а саме: господарсько-побутову працю та ігрову діяльність (сюжетно-рольові та конструктивно-будівельні ігри), індивідуальну роботу з дітьми, бесіди, вірші та народні ігри щодо звичаїв і традицій, пов'язаних зі світлим родинним святом Великодня. Усі види діяльності, організовані педагогом були об'єднані однією темою "Наш веселий, добрий дім – дружньо й весело у нім!”. Вихователь також поділилася з присутніми власним досвідом щодо організації роботи з дошкільниками за даною темою у вечірні години протягом усього тижня.
Про засідання методичного об'єднання музичних керівників |
28 березня 2011 року у дошкільному закладі № 19 (керівник – Грицу К.Г., вихователь-методист – Ленд'єл М.П.) відбулося І-е у цьому навчальному році засідання методичного об'єднання музичних керівників на тему: "Музика та інтеграція” (керівник МО Сидняк А.А.) Музичний керівник Лучковська І.В. запропонувала увазі колег міста цікаве інтегроване заняття на тему: "Весняні мотиви”, під час якого старші дошкільники виконували розспівки, пісні, весняний хоровод "Сонечко”, парний танок і танок "Вінок”, слухали музику "Звуки природи”, гралися у музично-рухливу гру "Іде, іде дід, дід”. Діти також мали можливість ознайомитись з незвичайними музичними інструментами з природного матеріалу; закріпити вміння гри на окремих з них та висіяти в горщечки насіння квітів.
Майстер-класи вихователів ДНЗ | Протягом березня 2011 року для вихователів ДНЗ відбулися майстер-класина базі таких дошкільних закладів: -ДНЗ № 8 – на тему: "Поле модних чудес (навчання дітей грамоти)” (вихователь старшої групи Гуменюк Е.М.); -ДНЗ № 19 – на тему: "Перлини народної мудрості (розвиток мовлення, математика, малювання)” (вихователь ІІ середньої групи Тімосевіч Ю.Є.) Досвідчені, творчі педагоги нашого міста охоче ділилися своїми напрацюваннями, власним досвідом змолодими вихователями; влаштували для молодих спеціалістів не тільки показ змістовних практичних занять з дітьми, а й дуже гарні, цікаві виставки дидактичних матеріалів, власних розробок, методичних рекомендацій, добірок теоретичних та практичних матеріалів.
|