Наш час залишає у долі сучасних дітей враження, які їхнім батькам і не снилися. Військовий конфлікт, що відбувається на території держави, суттєво впливає на становлення дітей України. На думку психологів, він формує нове покоління, виховане на патріотичних та демократичних цінностях, які йому ближчі, ніж поколінням попереднім.
З часу, коли в лютому 2014 року загиблих на Майдані повстанців визнали жертвами і у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», минуло 2 роки. І ось пісня «Плине кача…», що звучала під час прощання з героями, сумно лунає у стінах навчальних закладів під час відзначення Дня Героїв Небесної Сотні.
Як зазначають експерти, через нерозуміння навколишніх подій у дітей може сформуватися стрес, тому дітям намагаються доступно пояснити, як саме почався Євромайдан, хто і в кого стріляв, показують кадри благодійного телемарафону 5-го каналу «Небесна сотня» тощо. Учні вкотре стають свідками вшанування героїзму українських захисників, які ціною свого життя відстояли на Майдані європейське майбутнє України.
Саме так виконали в цей день просвітницьку місію педагоги Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7. Також для зустрічі з дітьми запросили одного з воїнів, які сьогодні зі зброєю в руках боронять від агресора суверенітет України на Східному фронті. Ордени і медалі на грудях гостя, зовсім свіжі сліди від рани на його руці, і, головне, скупа, але емоційна розповідь – ось що переконує юних. Захоплюючись героями-захисниками, наймолодші громадяни України усвідомлюють і свою спроможність захищати її в майбутньому.
Оксана Томищ
|