УОКМС Мукачівської міської ради
П`ятниця, 22.11.2024, 00:44
Вітаю Вас Гість | RSS
 Управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради
Головна Каталог статей Реєстрація Вхід
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО НАС
РОБОТА ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
ВИХОВНА РОБОТА
ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІ

Засідання міського методичного об’єднання класних керівників.

Мукачівський еколого-натуралістичний центр розпочав загальноміський Тиждень екологічного виховання на тему: «Мукачево – наш дім, ти – господар у нім», із засідання міського методичного об’єднання класних керівників.

           

Вчителі біології та хімії загальноосвітніх шкіл нашого міста зібрались 13 травня на базі екоцентру, щоб познайомитись з народознавчою та екологічною складовою планування навчально-виховного процесу в ЕНЦУМ. Тема методоб’єднання «Виховання екологічної культури засобами народознавства в гуртках екоцентру». Керівники гуртків Бігун Мирослава Василівна та Іваниця Марія Василівна разом із своїми вихованцями представили гостям, учасникам методоб’єднання, справжні майстеркласи. Заняття гуртків «Фітодизайн» на теми: «Вишнею й калиною втішена душа» та «Українська народна творчість в писанкарстві» чудово показали, що екологічне виховання не можливе без використання, фольклорних, етнографічних виховних традицій, у яких закладена народна філософська думка, ідея гуманного ставлення до природи, її багатства.

Наші прадіди не знали такого слова, як «екологія», але все виховання в народі завжди було насичене духом бережливого, дбайливого ставлення до всього живого. Спосіб життя наших предків забезпечив тісний зв’язок людини і природи. Адже, природа годувала, напувала, одягала людину, була джерелом її фізичного здоров’я, морального благополуччя, естетичної насолоди. Люди боготворили її, поклонялися її силам, берегли і примножували її багатства. Звідси так багато дійшло до нас народних прикмет, прислів’їв, загадок, казок, леґенд та переказів, народних ігор та звичаїв, традицій та обрядів, пов’язаних з явищами живої та неживої природи.  Багатовіковий досвід нашого народу у вихованні дбайливого ставлення до природи є тим благодатним ґрунтом, на якому сьогодні повинен базуватися процес екологічного виховання підростаючого покоління. Тому наші педагоги обов’язково використовують народну мудрість на кожному занятті гуртка, не залежно від його профілю. У своїй повсякденній педагогічній роботі керівники гуртків намагаються прививати своїм гуртківцям любов до рідної землі, оскільки тільки у цій любові оновлюється природа, світлішає людська душа, викорінюється зло і примножується добро, міцнішають почуття відданості і гордості за свій рідний край. Мудрі заповіді народної моралі доступні і зрозумілі нашим дітям за змістом і формою. Їхня поетичність, влучність, простота в поєднанні з безпосереднім природним середовищем полегшує нашим вихованцям процес засвоєння знань про явища природи, дає можливість через художнє поетичне слово побачити красу й привабливість світу, полюбити природу і зрозуміти, чому потрібно берегти її, і як треба піклуватись про неї.





Заступник директора ЕНЦУМ 

М.В.Резнікова

Категорія: ЕНЦУМ | Додав: Fvlad9920 (15.05.2013) | Автор: З. директора ЕНЦУМ М.В.Резнікова
Переглядів: 1194 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради