Четвер, 09.07.2020, 15:41


Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Що нового?
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика
» Зареєстровані на сайті
Всього: 219
Нових за місяць: 4
Нових за тиждень: 1
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
» З них
Адміністраторів:
Провірених:
Головна » Статті » Робота позашкільних установ » Будинок школярів

Обласний семінар – практикум методистів позашкільних навчальних закладів.

Виховання підростаючого покоління для кожної нації є найважливішим складником національної культури. Передача всіх культурно-історичних традицій батьків, дідів і прадідів завжди гарантувала вічність життя нації.

                 

Нація, за Костянтином Ушинським, це, насамперед, система різноманітних природних (біологічних, анатомічних, фізіологічних, психічних), історично обумовлених ознак тіла, душі й розуму. Духовні якості певного етносу відзначаються такою ж стійкістю, як і колір шкіри, очей, волосся, бо передаються у спадок нащадкам. Отже, справжнє виховання не може існувати в «чистому вигляді», тобто поза традиційною культурою певної нації. Всі найвидатніші педагоги світу визнавали, що виховання дитини завжди мас грунтуватися насамперед на культурно-історичних цінностях своєї нації, а вже пізніше відбувається знайомство з традиціями інших народів. Незаперечний закон дидактики: пізнання навколишнього світу починається із знайомства з рідною вулицею, селом чи містом, своєю країною, а вже потім — з іноземними, сусідніми краями. Тобто, від пізнання свого, рідного, національного — до пізнання чужого, багатонаціонального, світового.

Саме тому таким актуальним став обласний семінар – практикум методистів позашкільних навчальних закладів на тему: «Національне виховання, як один із напрямків компетентнісного підходу до виховання дітей в позашкільному закладі», який відбувся 6 грудня в Мукачівському Будинку школярів за ініціативою Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Семінар відкрила директор Будинку школярів Галина Яківна Пенська, яка привітала всіх присутніх та презентувала заклад. Вітальне слово учасникам семінару промовила в.о. начальника управління освіти Терезія Василівна Тіба.

В рамках семінару гості з усіх куточків Закарпаття мали можливість ознайомитися з різними напрямками роботи Будинку школярів, відвідати відкриті заняття в гуртках «Писанкарство», «Художня кераміка», «Образотворче мистецтво» та в гуртках художньо-естетичного напрямку (зразкового хореографічного колективу «Сузір’я» та студії естрадної пісні «Акорд»). Також вони прийняли участь у засіданні методичного об’єднання Будинку школярів на тему «Компетентнісний підхід до національного виховання в гуртковій роботі». З доповідями на методичному об’єднанні виступили методист кабінету виховної роботи та предметів етико-естетичного циклу Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Василина Михайлівна Кузьма та кандидат педагогічних наук, доцент кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Йосипівна Ребрик.

Також гості з цікавістю та захватом оглянули виставку гуртків декоративно-прикладного мистецтва «Збережу все, що люблю для себе, для тебе, для всіх» в фойє закладу, на якій були виставлені кращі роботи гуртківців Будинку школярів. Презентацію виставки провели вихованці гуртків «Бісероплетіння», «Писанкарство», «Світ дизайну» та «Образотворче мистецтво». А потім в актовому залі відбулася концертна програма «Країна дитячих мрій» за участю творчих колективів Будинку школярів.

На протязі всього семінару вихованці гуртка «Юні журналісти» брали інтерв’ю та фотографували гостей, а члени клуба старшокласників «Лідер» зустрічали та супроводжували їх, як справжні гостинні хазяї.

Семінар завершився підведенням підсумків та обговоренням,на якому гості відмітили високий рівень підготовки педагогів Будинку школярів,їх вміння розкривати та розвивати творчі нахили у дітей та юні. Вони зазначили, що в  закладі створені всі умови для виховання підростаючого покоління на культурно-історичному досвіді рідного народу, його традиціях, звичаях, обрядах,багатовіковій мудрості. Флагманом позашкільної освіти влучно назвала Мукачівський Будинок школярів Василина Михайлівна Кузьма. Вона зауважила, що вклад закладу у національне виховання юних мукачівців важко переоцінити, тому що вся його діяльність підпорядкована відтворенню мистецькими засобами українських традицій. Звертання до власних джерел, вічної скарбниці народного досвіду надихають педагогів та їх вихованців до нових творчих звершень та досягнень.

   

   

              

Будинок школярів.

Категорія: Будинок школярів | Додав: Fvlad9920 (17.12.2012) | Автор: Будинок школярів.
Переглядів: 832 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Новини Педпреси
Управління освіти виконкому Мукачівської міської ради © 2020