Четвер, 09.07.2020, 15:48


Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Що нового?
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика
» Зареєстровані на сайті
Всього: 219
Нових за місяць: 4
Нових за тиждень: 1
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
» З них
Адміністраторів:
Провірених:
Головна » Статті » Робота позашкільних установ » Будинок школярів

Пізнавально-розважальні ігри «Пізнайко» та «Розумники і розумниці» в Мукачівському Будинку школярів

           "Людина грає розумом тільки тоді, коли вона

            у повному сенсі слова людина,

            і вона буває по-справжньому людиною

           лише тоді, коли грає розумом”.

                                                                (Шиллер)

 

Інтелектуальна гра – ефективний інструмент формування розумових і пізнавальних здібностей школярів в умовах комплексу гуманітарно-естетичного профілю.


Дослідження вчених переконливо показують, що інтелектуальні можливості людей, яких звичайно називають талановитими, не аномалія, а норма. Одне із головних завдань позашкільної освіти – розкрити мислення дитини, підвищити коефіцієнт його корисної дії, нарешті, допомогти використовувати ті найбагатші можливості, що дала йому природа і про існування яких багато хто часом і не підозрює.

Тепер уже ніхто не заперечує, що починати роботу з удосконалювання пізнавальних здібностей ніколи не пізно і ніколи не рано. Саме на це і розраховано щорічне проведення серії пізнавально-розважальних ігор для учнів шкіл міста в Мукачівському Будинку школярів. Адже це сприяє формуванню гнучкості, краси і нестандартності мислення, які необхідні для успішного вирішення навчальних і виховних проблем. Ігри «Пізнайко»  (для учнів початкових класів) та «Розумники і розумниці» ( для учнів 7 – 8 класів) складаються з декількох цікавих та різноманітних турів, які дають можливість школярам повною мірою показати свої знання з мистецтва та культури, історії, літератури, народознавства та географії, вміння логічно мислити та вірно і послідовно висловлювати свої думки.

Головною метою пізнавально-розважальних ігор «Пізнайко» та «Розумники і розумниці» є розвиток інтелектуальних здібностей дітей та підлітків, розширення їхнього світогляду. Участь в іграх спонукає їх до самоосвіти та самовдосконалення, сприяє здобуттю знань, виховує ініціативність, прививає  любов до читання. Зацікавленність дітей  підігрівається сприятливими умовами для задоволення інтересів, запитів та творчих устремлінь. Радість учасникам приносить і те, що в грі відкривається можливість успішних  колективних дій та колективного спілкування.

 Розпочався цьогорічний сезон 22 березня грою «Пізнайко», в якій показали себе команди ЗОШ № 1, 2, 4, 6,7, 10, 11, 16, 20, школи-інтернату, гімназії, НВК «Первоцвіт». Юні "Пізнайки"  весело та захоплено відповідали на запитання, виконували цікаві та несподівані завдання. Кращими за підсумками гри стали команди ЗОШ № 2 (І місце); ЗОШ№ 11 (ІІ місце) та команди ЗОШ № 1, 16, 20 ( розділили ІІІ місце).

Продовженням серії пізнавально-розважальних ігор стали змагання «Розумників і розумниць», що складалися з декількох етапів, кожен з яких був насичений низкою запитань з різних категорій знань. Півфінали гри пройшли 26 та 28 березня. В них взяли участь команди ЗОШ № 1, 2, 3, 4, 6, 7, 10, 11, 16,20, школи-інтернату, гімназії, ліцею та НВК «Первоцвіт». У фінал гри, який відбувся 5 квітня, вийшли команди ЗОШ № 2,4,6,10 ,20, гімназії, ліцею. Фінальна гра показала достатньо високий рівень підготовки гравців з географії. Дещо слабшими виявилися знання з літератури та народознавства. Отже, найкращими стали команди, в яких гравці багато читають і проявляють певну ерудицію. Це команда ЗОШ № 4 (І місце), команда ліцею (ІІ місце) та ЗОШ №20 (ІІІ місце).

Команди – переможниці були нагороджені грамотами від дирекції Мукачівського Будинку школярів .

                         

                         


Категорія: Будинок школярів | Додав: Fvlad9920 (08.04.2013) | Автор: Будинок школярів
Переглядів: 1584 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Новини Педпреси
Управління освіти виконкому Мукачівської міської ради © 2020