УОКМС Мукачівської міської ради
П`ятниця, 26.04.2024, 07:29
Вітаю Вас Гість | RSS
 Управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради
Головна Каталог статей Реєстрація Вхід
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПРО НАС
РОБОТА ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
ВИХОВНА РОБОТА
ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІ

VIII Всеукраїнський дитячо – юнацький фестиваль народного мистецтва «Смарагдові витоки»

Восьмий рік поспіль мелодія гуцульської трембіти скликає на свято творчу юнь з усієї України. Це свято – фестиваль народного мистецтва «Смарагдові витоки», який збирає камінчик до камінчика коштовне намисто з юних талантів. З кожним роком намисто це збагачується все новими та новими смарагдами з усієї України.

Цього року конкурс прийняв  учасників з Миколаєва, Харкова, Львова, Севастополя, Червонограда, Чернігівщини, Хмельниччини, Рівного,Сум,Маріуполя, Черкас, Луганська та з міст і сіл Закарпаття.






Фестиваль живе і розвивається завдяки постійній підтримці обласного управління освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації,яке очолює Михайло Андрійович Мотильчак, та управління освіти Мукачівського міськвиконкому під керівництвом Терезії  Василівни Тіби.  Незмінним директором фестивалю, його організатором і натхненницею є директор Мукачівського Будинку школярів – Галина Яківна Пенська. 

Спонсором фестивалю  вже другий рік поспіль є страхова компанія «PZU Україна».

Розпочався фестиваль-конкурс 9 червня на одній з центральних площ міста, куди урочистим парадом від Будинку школярів попрямували вдягнені в барвисті яскраві народні костюми колони учасників з усієї України. Начальник обласного управління освіти Михайло Андрійович Мотильчак відкрив VIIІ Всеукраїнський дитячо - юнацький фестиваль народного мистецтва «Смарагдові витоки».  Конкурсантів привітав секретар міської ради Іван Георгієвич Маняк. Голосними звуками трембіт був оголошений початок фестивалю і розпочався він хореографічною композицією колективів Мукачівського Будинку школярів (зразкового хореографічного колективу «Сузір’я»,хореографічних колективів «Візаві»  та «Невгамовні»). Підхопили танцювальну естафету учасники фестивалю - зразковий ансамбль народного танцю «Ранок» (м.Львів); зразковий ансамбль народного танцю «Первоцвіт» (м.Червоноград); зразковий вокально-хореографічний ансамбль «Леліточки» (м.Львів); хореографічний колектив «Натхнення» (м.Хотин); хореографічний колектив «Вишиванка»(м.Броди) та народний колектив шоу-балет «Сучасник» (м. Мукачево). Розмаїття різнокольорових народних костюмів, веселий настрій юних артистів та їх завзяття викликали бурю аплодисментів у мукачівців та гостей міста. Гарними піснями порадували їх також вихованці студії естрадної пісні «Акорд» Мукачівського Будинку школярів, призери Всеукраїнських та регіональних конкурсів – Наталія Товт, Олександра Біксей та Едуард Шепа. А завершився перший день фестивалю вокально–хореографічною композицією колективів Мукачівського Будинку школярів «Прокидайтеся, Карпати». 

Другий день фестивалю став гарним продовженням відкриття. 10 червня святково прикрашений  Замок Паланок гостинно відкрив свою браму для фіналістів VIIІ Всеукраїнського фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки».







      У відбірковому турі VIIІ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва « Смарагдові витоки» прийняло участь більше 1000 учасників, у фінальній програмі змагалися 471. В цьому році оцінювалися виступи  та роботи в таких номінаціях: образотворче, декоративно-ужиткове; вокальне мистецтво(солісти, дуети, ансамблі); фольклор і народна музика та хореографічне мистецтво. На конкурс з’їхалися учасники та гості зі Львова,  Луганська, Червонограда, Шепетівки, Сум, Севастополя, Красноармійська, Миколаєва, Броварів, Бахмача, Рівного, Хмельницької і Сумської областей та з різних куточків Закарпаття. І кожен учасник,кожен колектив привніс в конкурсну програму щось своє,неповторне та неординарне,показуючи при цьому культуру  і звичаї свого краю та автентичну манеру виконання. Та були серед них найкращі,яких виділили і глядачі,і журі фестивалю.

Не можна не згадати народний оркестр із Севастополя «Садко», який вразив всіх присутніх професійністю та майстерністю виконання народних українських та російських мелодій.  9 червня мукачівці та гості міста змогли відвідати концерт цього колективу,який проходив в Будинку культури. Талановиті музиканти захопили зал у полон чарівними звуками музики і не відпускали до кінця виступу.

 Закарпатські колективи   представили багатонаціональну культуру нашого краю танцями та піснями проживаючих на території Закарпаття народів. Веселі маленькі «Гуцулочки» зразкового хореографічного колективу «Сузір’я» зірвали шквал аплодисментів,а народні закарпатські пісні у виконанні Марії Зейкан з Іршавщини заставили замислитись і засумувати.

В номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво» були представлені вишивки,писанки,вироби з бісеру, паперу, дерева, соломки, сухих квітів, глини, тканини – все це вражало багатством фантазії та майстерністю виконання. Журі заслужено оцінило вироби з глини гуртка «Кераміка» та писанки гуртка «Декоративно-прикладне мистецтво» Мукачівського Будинку школярів. Порадували роботи з кераміки Анастасії Олійник зі Львова та розпис на склі гуртка «Чарівний пензлик» з Ковеля.

В номінації «Образотворче мистецтво» конкурс проводився в два етапи. На першому конкурсанти виконували домашнє завдання,малюючи роботи на теми «Колискова для матусі», «Цирк приїхав», «Традиції та звичаї українського народу», «Весняна рапсодія». Другий конкурсний етап проходив в трьох вікових категоріях. Учасники повинні були висвітлити за допомогою пензлів та фарб задані журі теми: «Моя улюблена казка», «Мій рідний край-чудовий край », «Ніч на Івана Купала». Створені роботи сповна відтворили самобутню культуру та колористику українського народу.



      Незабутнє враження на глядачів справила колекція  робіт на тканині гуртка «Образотворче мистецтво» Мукачівського Будинку школярів, виконані в техніці «батик». Фантастичні букети розквітли під пензлями юних художників і не можна було відірвати очей від цієї казкової краси.

 Поки журі підводило підсумки, святкову атмосферу та хороший настрій підтримували виступи творчих колективів Будинку школярів, які із задоволенням танцювали та співали для присутніх. Вихованці зразкового хореографічного колективу «Сузір’я», хореографічного колективу «Візаві» та солісти студії естрадної пісні «Акорд» (Наталія Товт, Едуард Шепа,Олександра Біксей) подарували публіці справжній шквал емоцій, створивши своїми виступами барвисту феєрію народного свята.

Отже, лауреатами та дипломантами фестивалю–конкурсу «Смарагдові витоки»стали:

Номінація «Фольклор та народна музика»

І вікова категорія:

І місце - народний дитячий фольклорний гурт «Любисток» (м.Суми);

ІІ місце – фольклорний колектив Будинку дитячої та юнацької творчості (м.Бахмач);

ІІІ місце – фольклорний ансамбль сопілкарів Будинку дитячої та юнацької творчості Франківського району м. Львова.

ІІ вікова категорія:

І місце – народний оркестр «Садко» (м.Севастополь);

ІІ місце – фольклорний колектив «Барвінок» (м. Миколаїв);

ІІІ місце - розділили фольклорний гурт «Лучківські перлинки»(Мукачівський р-н, с.В.Лучки) та фольклорний гурт «Бичківські музики» (м.Рахів).

Номінація «Хореографічне мистецтво»

І вікова категорія:

І місце – зразковий хореографічний колектив «Сузір’я» (м.Мукачево,  Будинок школярів);

ІІ місце – зразковий ансамбль народного танцю «Ранок»(м.Львів);

ІІІ місце – розділили хореографічний колектив «Вишиванка» (м.Броди) та зразковий ансамбль народного танцю «Первоцвіт» (м.Червоноград).

ІІ вікова категорія:

І місце – розділили танцювальний ансамбль «Стріт-Денс» (м.Берегово) та народний колектив шоу-балет «Сучасник» (м.Мукачево);

ІІ місце – розділили танцювальний колектив ОКЦНМ (м.Берегово) та хореографічний колектив «Гуцулятко» (м.Рахів);

ІІІ місце – хореографічний колектив «Натхнення» (м.Хотин).

Номінація «Вокальне мистецтво»

Солісти
І вікова категорія:

І місце – Дарина Сорокіна (м.Бровари);

ІІ місце – Олександра Гервазюк (м.Шостка);

ІІІ місце – розділили Катерина Коцур (м.Бровари) та Олександра Бік сей (м.Мукачево, Будинок школярів).

ІІ вікова категорія:

І місце – Сергій Гуменний (Хмельницька обл., с.Голосків);

ІІ місце – Анна Патрикєєва (м.Красноармійськ);

ІІІ місце – вибороли Ганна Шміляк та Ольга Ворохта(м.Рахів)

ІІІ вікова категорія:

І місце – Марія Зейкан (Іршавський р-н,с.Білки);

ІІ місце – Аліна Поляк (Іршавський р-н, с.В.Раковець);

ІІІ місце – Вікторія Чиж (м.Шостка).

Ансамблі

І місце – народний вокальний ансамбль «Калинка» (м.Бровари);

ІІ місце – вокальний ансамбль «Акорд» (м.Мукачево, Будинок школярів);

ІІІ місце – розділили вокальний ансамбль «Джерельце» (м.Рахів) та вокальний ансамбль Великолучківської дитячої школи мистецтв (Мукачівський р-н, с.В.Лучки)

Номінація «Образотворче мистецтво»

І вікова категорія:

І місце – Анастасія Олійник (м.Львів);

ІІ місце – розділили Юлія Герасименко (м.Мукачево, Будинок школярів) та Вероніка Єгорова (м.Рахів);

ІІІ місце – розділили Ольга Потапчик (м.Рівне) та Юлія Папп (м .Мукачево, Будинок школярів).

ІІ вікова категорія:

І місце – Ольга Ворохта (м.Рахів);

ІІ місце – розділили Ганна Гріцай, Ганна Панкова, та Олег Головін (м.Маріуполь);

ІІІ місце – розділили Тетяна Згога (м.Мукачево, Будинок школярів) та Юлія Шимоняк (м.Рахів).

Номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»

І вікова категорія:

І місце – гурток «Кераміка»(м.Мукачево, Будинок школярів) та Анастасія Олійник (м.Львів);

ІІ місце – гурток «Декоративно-прикладне мистецтво» (м.Мукачево, Будинок школярів); гурток «У світі дизайну» (м.Львів); Катерина Пенкова  (м.Луганськ); Олександра Цимбалюк (Хмельницька обл.);

ІІІ місце – гурток «Образотворче мистецтво» (м.Мукачево, Будинок школярів); Світлана Бочко (м.Шепетівка); Віолетта Біро (м.Мукачево  «Будинок школярів»); Дмитро Зінов’єв (м.Луганськ).

ІІ вікова категорія:

І місце – гурток «Декоративно-прикладне мистецтво» (м. Мукачево,Будинок школярів; Тарас Акіменко (м.Луганськ);

ІІ місце – гурток «Чарівний пензлик» (м.Ковель); гурток «Ручне в’язання» (м.Львів); Аліна Сухан (м.Мукачево, Будинок школярів); Іван Костич (м.Рахів);

ІІІ місце – творче об’єднання «Кін-дер-клуб» (м.Суми); гурток «Світ дизайну» (м.Мукачево, Будинок школярів); Анастасія Малашкіна (м.Луганськ).

ІІІ вікова категорія:

І місце –Наталія Парфенюк (м.Рівне);

ІІ місце – гурток «Народна лялька» (м.Мукачево, Будинок  школярів); Станіслав Красногрудов (м.Луганськ) та Олена Музичу (м. Рівне);

ІІІ місце – Ірина Черткова (м.Луганськ); Олеся Попович (м.Рахів); Діана Джаватханова (м. Рівне)

 Всі учасники фестивалю були нагороджені грамотами від Міністерства освіти і науки та Українського державного центру позашкільної освіти і цінними призами від управління освіти обласної Державної адміністрації . Церемонію нагородження відкрила директор Всеукраїнського дитячо – юнацького фестивалю народного мистецтва Галина Яківна Пенська, яка тепло і щиро подякувала конкурсантам за участь у фестивалі . Привітала учасників голова журі, кандидат педагогічних наук, завідуюча кафедрою інструментального мистецтва та методики музичного виховання Мукачівського державного університету Мирослава Михайлівна Качур.



   Для організації вільного часу учасників фестивалю були організовані екскурсії в Ужгород,в санаторій «Карпати», в Чинадіївський замок – музей та по старовинним вулицям Мукачева. Оргкомітет фестивалю щиро дякує директору Мукачівського ЦТКЕС Василю Михайловичу Шкрібі за забезпечення груп досвідченими екскурсоводами.    Конкурсанти та їхні батьки й педагоги були приємно вражені високим рівнем організації та проведення фестивалю . Від’їжджаючи додому,вони бажали організаторам творчої наснаги та виражали надію на нову зустріч. «Вражені гостинністю та професіоналізмом хазяїв фестивалю!»; «До вас хочеться повертатися знов і знов!»; «Наснаги та удачі вам у вашій творчій роботі!» - такі теплі та проникливі слова залишили вони в пам’ятній книзі фестивалю.

 

Нінель БАЛОГ, керівник гуртка  «Юні журналісти»  Мукачівського Будинку школярів

Категорія: Будинок школярів | Додав: Бабуняк (13.06.2012) | Автор: Будинок школярів
Переглядів: 3382 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Управління освіти, культури, молоді та спорту Мукачівської міської ради