Засідання міського методичного об’єднання класних керівників. - ЕНЦУМ - Робота позашкільних установ - Каталог статей - Управління освіти Мукачівського міськвиконкому
Четвер, 23.02.2017, 17:24


Вітаю Вас Гість | RSS
РЕЄСТРАЦІЯ НА ЗНО-2017 СТАРТУЄ О 10:00 6 ЛЮТОГО            22 листопада 2016 року відбулося зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів            Інформація про проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та Міжнародних конкурсів у 2016-2017 н.р.            27 вересня 2016 року відбулося чергове зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів            23 серпня 2016 року відбулося чергове зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів та шкіл міста            21 червня 2016 року відбулося чергове зарахування дітей до дошкільних навчальних закладів та шкіл міста           
Меню сайту
Що нового?
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика
» Зареєстровані на сайті
Всього: 78
Нових за місяць: 3
Нових за тиждень: 1
Нових вчора: 0
Нових сьогодні: 0
» З них
Адміністраторів:
Провірених:
Головна » Статті » Робота позашкільних установ » ЕНЦУМ

Засідання міського методичного об’єднання класних керівників.

Мукачівський еколого-натуралістичний центр розпочав загальноміський Тиждень екологічного виховання на тему: «Мукачево – наш дім, ти – господар у нім», із засідання міського методичного об’єднання класних керівників.

           

Вчителі біології та хімії загальноосвітніх шкіл нашого міста зібрались 13 травня на базі екоцентру, щоб познайомитись з народознавчою та екологічною складовою планування навчально-виховного процесу в ЕНЦУМ. Тема методоб’єднання «Виховання екологічної культури засобами народознавства в гуртках екоцентру». Керівники гуртків Бігун Мирослава Василівна та Іваниця Марія Василівна разом із своїми вихованцями представили гостям, учасникам методоб’єднання, справжні майстеркласи. Заняття гуртків «Фітодизайн» на теми: «Вишнею й калиною втішена душа» та «Українська народна творчість в писанкарстві» чудово показали, що екологічне виховання не можливе без використання, фольклорних, етнографічних виховних традицій, у яких закладена народна філософська думка, ідея гуманного ставлення до природи, її багатства.

Наші прадіди не знали такого слова, як «екологія», але все виховання в народі завжди було насичене духом бережливого, дбайливого ставлення до всього живого. Спосіб життя наших предків забезпечив тісний зв’язок людини і природи. Адже, природа годувала, напувала, одягала людину, була джерелом її фізичного здоров’я, морального благополуччя, естетичної насолоди. Люди боготворили її, поклонялися її силам, берегли і примножували її багатства. Звідси так багато дійшло до нас народних прикмет, прислів’їв, загадок, казок, леґенд та переказів, народних ігор та звичаїв, традицій та обрядів, пов’язаних з явищами живої та неживої природи.  Багатовіковий досвід нашого народу у вихованні дбайливого ставлення до природи є тим благодатним ґрунтом, на якому сьогодні повинен базуватися процес екологічного виховання підростаючого покоління. Тому наші педагоги обов’язково використовують народну мудрість на кожному занятті гуртка, не залежно від його профілю. У своїй повсякденній педагогічній роботі керівники гуртків намагаються прививати своїм гуртківцям любов до рідної землі, оскільки тільки у цій любові оновлюється природа, світлішає людська душа, викорінюється зло і примножується добро, міцнішають почуття відданості і гордості за свій рідний край. Мудрі заповіді народної моралі доступні і зрозумілі нашим дітям за змістом і формою. Їхня поетичність, влучність, простота в поєднанні з безпосереднім природним середовищем полегшує нашим вихованцям процес засвоєння знань про явища природи, дає можливість через художнє поетичне слово побачити красу й привабливість світу, полюбити природу і зрозуміти, чому потрібно берегти її, і як треба піклуватись про неї.

Заступник директора ЕНЦУМ 

М.В.Резнікова

Категорія: ЕНЦУМ | Додав: Fvlad9920 (15.05.2013) | Автор: З. директора ЕНЦУМ М.В.Резнікова
Переглядів: 425 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Новини Педпреси
Управління освіти виконкому Мукачівської міської ради © 2017